Recenzja podkaszarki GD40BC G-MAX 40V na portalu 123budujemy.pl

Gdy kosiarka nie da rady wjechać w mniejsze zakamarki, z pomocą przychodzi jej podkaszarka. Dlatego też obok kosiarki GD40LM45 portal 123budujemy.pl sprawdził kosę akumulatorową GD40BC, która została oceniona na 8/10 punktów.

greenworks-GD40BC-podkaszarka-na-baterie-620x413

Poniżej przedstawiamy fragment recenzji:

Ogromną zaletą kosy jest fakt, iż w przeciwieństwie do podkaszarek elektrycznych nie wymaga ona stałego zasilania z sieci. Brak kabla zasilającego sprawia, że sprzęt jest mobilny i  można go wykorzystać wszędzie tam gdzie, dostęp do prądu jest utrudniony lub niemożliwy, a manewrowanie między roślinami uciążliwe. Warto przez chwilę zatrzymać się przy temacie baterii litowo jonowych, w produkcji których firma jest liderem. Bateria typu Li – lon o mocy 40V, w którą wyposażona została kosa pasuje również do innych ogrodowych sprzętów wymagających tej samej mocy, m. in. do kosiarki, którą również miałem okazję przetestować, a także innych 14 urządzeń. Bateria przez 90% czasu pracy utrzymuje tę samą moc. Wystarczy co jakiś czas podładować akumulator, by móc kontynuować prace w ogrodzie, monitorując stan naładowania baterii na bieżąco na wyświetlaczu LED.

Jak przystało na tego typu sprzęt, podkaszarka świetnie sobie radzi z koszeniem trawy w trudno dostępnych miejscach, takich jak bezpośrednie sąsiedztwo murków, krawężników czy rabat. Tor przeszkód w postaci roślinności i małej architektury ogrodowej to, jak się okazało niewielkie wyzwanie dla kosy Greenworks Tools. Na jakość pracy wpływa również możliwość regulacji trybu prędkości koszenia na dwóch poziomach, możliwość użycia elektrycznego hamulca i co ważne, opcja automatycznego wyłączania urządzenia w sytuacji jego przeciążenia.

greenworks-GD40BC-turbo

Kosa GD40BC okazała się być również narzędziem doskonałym dla kobiecych rąk:

Ania: Pierwszy raz kosiłam trawę podkaszarką. Kosiarka spalinowa jest dla mnie za ciężka i po paru minutach nie jestem w stanie już jej trzymać i kosić. Ta była idealna. Lekka dla kobiety i co najważniejsze bardzo prosto się uruchamia. Bardzo dobrze dochodzi przy murkach, idealnie kosi przy nich trawę. A patrząc już babskim okiem jest bardzo ładna wizualnie. Ten kolor zielony jest piękny. Polecam!

greenworks-GD40BC-podkaszarka-opinie

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z całością tekstu na portalu oraz do obejrzenia poniższego materiału wideo, na którym widać, jak GD40BC radzi sobie w praktyce: