Dlaczego ogrodowe urządzenia bezprzewodowe to przyszłość?

W ostatniej dekadzie znacznie wzrosło zainteresowanie bezprzewodowymi urządzeniami do pielęgnacji ogrodu. A to za sprawą nie tylko ich ekologicznego charakteru. Ważnym jest również fakt, iż wreszcie dorównały one mocą swoim spalinowym odpowiednikom!

Dzisiejsze bezprzewodowe, zasilane bateryjnie narzędzia oferują moc dorównującą  profesjonalnym urządzeniom – powiedział Kevin Gillis, wiceprezes działu rozwoju produktów w Greenworks Tools. – Można uzyskać moc urządzeń spalinowych za naciśnięciem jednego przycisku, przy zachowaniu zerowej emisji dwutlenku węgla, 50 procent mniej hałasu i wibracji obniżone w porównaniu do narzędzi napędzanych paliwem. Sprawia, to że urządzenia Greenworks nie są szkodliwe dla środowiska, ani dla użytkownika. Technologia ta po prostu nie była dostępna 15 lat temu.

Akumulatory litowo-jonowe zasilają szeroki asortyment narzędzi akumulatorowych, włączając w to kosiarki, dmuchawy i piły łańcuchowe, gdzie oczekiwania i potrzeby energetyczne są wysokie. Przy długości życia 1000 pełnych cykli ładowania – czyli około pięciu lat – baterie są długotrwałe i podlegają recyklingowi. Silniki bezszczotkowe sterowane cyfrowo zapewniają wysoką moc i wydajność, a wymienność baterii między wieloma urządzeniami sprawia, że stają się one atrakcyjne dla weekendowych majsterkowiczów jak również dla profesjonalnych ogrodników.