Przewodnik po kosiarkach

Przy zakupie dowolnego narzędzia do pielęgnacji ogrodu należy rozważyć wiele czynników. Poniżej przedstawione zostały pytania, które warto sobie zadać przed podjęciem decyzji, którą kosiarkę wybrać:
  1. Jakiego rozmiaru jest mój trawnik?
  2. Jakie zasilanie jest według mnie najlepsze: benzyna, bateria czy może przewód elektryczny?
  3. Jakie cechy powinna posiadać kosiarka?
  4. Jak długo ma mi posłużyć?
  5. Ile mogę na nią wydać?

Akumulatorowe kosiarki do trawy stają się coraz bardziej popularne, ponieważ są lżejsze, cichsze i nie wymagają paliwa. Ze swobodą przemieszczania się i zdolnością do ładowania, akumulatorowe kosiarki są doskonałym wyborem dla wielu konsumentów. Jednakże, należy jeszcze wziąć pod uwagę wielkość trawnika i wszelkich innych problemów, takich jak wzgórza lub nasypów.

Która kosiarka najlepiej pasuje do wielkości trawnika?

W niektórych przypadkach, zasilana baterią kosiarka może wymagać ładowania lub użycia dodatkowej baterii, aby zakończyć koszenie całego obszaru. Według census.gov, 68% domów w Stanach Zjednoczonych posiada trawnik mniejszy niż 1,02 metrów kwadratowych. Oznacza to, że w większości domów w USA można łatwo wykosić cały trawnik za pomocą jednego ładowania w przypadku akumulatorowej kosiarki. To wspaniała wiadomość dla środowiska i Twojej efektywności! Według EPA, przy użyciu kosiarki zasilanej przy użyciu baterii zamiast paliwa może zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o 363 kilogramów rocznie.

Jeśli trawnik jest większy niż 1,02 metrów kwadratowych, nie bójcie się! Greenworks zapewnia mnóstwo opcji , niektóre są bardziej wydajne niż w przypadku kosiarek innych marek i lepiej nadają się do większych trawników.